dontstop
23 اسفند 1401 - 10:45

مصاحبه سایت روسی با سرمربی تیم‌ملی/ کاوه: جام دیمیتریف یکی از بهترین مسابقات جوانان جهان است

پیتر پالوف کارشناس کشتی روسیه مصاحبه‌ای را از محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان که با تیم منتخب کشورمان در جام رومن دیمیتریف حضور داشت انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، این خبرنگار روس با اشاره به اینکه وقتی او را دیدم بلافاصله فهمیدم که یکی از کارشناسان برجسته کشتی آزاد در ایران است و تقریبا در تمام مسابقات و رویدادهای مهم در مقر تیم های ملی می توانید او را ببنید. محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد است و تمامی گروه های سنی تحت نظر وی قرار دارند.

در ادامه سئوال و پاسخ های این خبرنگار از محسن کاوه را می خوانید:

یاکوتیا را چطور دوست داری؟

مسابقاتی که در یاکوتیا برگزار شد خیلی خوب و در سطح بالا برگزار می شود و من اینجا را دوست داشتم، البته قبلا هم به یاکوتیا آمده ام.

دوست دارم در مورد رومن دیمیتریف بشنوم، شاید او را دیده یا شناخته باشی؟

بله من رومن دیمیتریف را می شناختم. او در وزن 48 کیلوگرم یکی از بهترین مبارزان بود. ما در ایران او را می‌شناسیم و به او احترام می گذاریم. زمانی با ابراهیم جوادی قهرمان 4 دوره جهان و دارنده مدال برنز المپیک در روی مونیخ روی تشک مسابقه داد. اگرچه رومن دیگر زنده نیست، اما او در قلب ما و در قلب میلیون‌ها هوادار چه در ایران و چه در یاکوتیا باقی می ماند.

اتفاقا می توانم بفهمم جوادی الان چطور زندگی می کند؟ او به یاکوتسک آمده است و در این مسابقات مهمان ما بوده و او را اینجا به خوبی می شناسند، در باره جوادی بگویید؟

جوادی هم یکی از بهترین کشتی گیران ایران بود. او در ایران محبوب و مورد احترام است. او همیشه با رومن دیمتیریف در مبارزات برابری می‌کرد و هر دو خوب بودند. البته کشتی همیشه یک برنده و یک بازنده دارد اگرچه هر دو حریف توانمند باشند.

در مورد تیم ایران حاضر در جام دیمیتریف بگویید؟

10 کشتی گیری که در یاکوتسک شرکت کردند، همگی نفرات اول و دوم ایران در بین جوانان محسوب می‌شوند و ما آنها را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان آماده می کنیم.
می دانستم که رقابت های بین المللی رومن دیمیتریف یکی از بهترین مسابقات جوانان جهان است، حتی قبل از مسابقه فرصتی شد تا کشتی گیران ما معتبرترین مکان های یاکوتیا را ببینند و این یک تجربه و خاطره عالی در زندگی ورزشی آن ها خواهد بود.

مسابقات بین المللی کشتی گیر اسطوره ای ایران غلامرضا تختی چه زمانی برگزار می شود؟

2 ماه دیگر مسابقات برگزار می شود، مسابقات در تهران برگزار خواهد شد و همیشه این رقابت ها درسطح بسیار بالایی برگزار می شود. ما تجربه زیادی در برگزاری مسابقات بین المللی داریم و اخیرا نیز جام باشگاه های جهان را برگزار کردیم که در آنجا با حاجی مراد گاتسالوف سرمربی تیم روسیه صحبت و تیم روسیه را به جام تختی دعوت کردیم. کشتی گیران روس به صورت سنتی یکی از قوی ترین کشتی گیران جهان هستند و حضور آنها در تورنمنت‌ها سطح آن را بالا می‌برد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092051