dontstop
17 بهمن 1401 - 13:17

همبستگی بحرینی‌ها با ملت فلسطین و محکوم کردن هرگونه سازش با اشغالگران

مردم برخی مناطق بحرین بار دیگر  با برگزاری تظاهراتی  هرگونه روابط با صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مردم بحرین در مناطق « الدراز» و « المرخ» در رد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دست به اعتراضاتی زدند.

معترضان بحرینی جنایت رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین را محکوم و بر پایبندی خود به آرمان فلسطین تأکید کردند.

 آن ها همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی شعارهای «مرگ بر اسرائیل» را سر دادند.

  مردم بحرین همچنین همبستگی خود را باز زندانیان سیاسی اعلام کردند و خواستار آزادی بی قید و شرط آنها شدند.

این درحالی است که تحصن روزانه مردم در « السنابس» در همبستگی با بازداشت شدگان ادامه یافت و معترضان تصاویر از رهبران سیاسی در دست داشتند و بر حق آزادی آن ها تاکید کردند.

«ممدوح الصاح» نماینده مجلس بحرین  چند روز گذشته  از عدم تخصیص پروازهای مستقیم خطوط هوایی  یک شرکت بحرینی به کشورهای همسایه از جمله شهرهایی در عراق  انتقاد کرد  و گفت: این درحالی است که  این شرکت هواپیمایی برای سفر به سایر کشورها و نیز به  رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی 25 درصد تخفیف می‌دهد.

سخنرانی  این نماینده پارلمان بحرین و گفتن رژیم صهیونیستی غاصب جنایتکار  در شبکه‌های اجتماعی  بازتاب گسترده‌ای داشت.

«احمد بن سلمان المسلم» رئیس مجلس بحرین ، پس از سخنان  ممدوح الصاح ، دستور حذف کلمه  رژیم غاصب اسرائیل  را از سخنرانی وی داد.

بسیاری از فعالان سیاسی و کاربران اجتماعی اقدام رئیس مجلس بحرین را محکوم کردند؛چرا که این امر برخلاف موضع مردم بحرین و رهبران جنبش های سیاسی است و مردم این کشور بارها مخالفت خود را با سفر مسئولان اسرائیلی به منامه اعلام کرده‌اند.

«عادل مرزوق»  روزنامه نگار بحرینی نیز  با رد هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نوشت: هر روزنامه نگار، سیاستمدار و صهیونیستی می‌تواند همه مردم بحرین اعم از رهبری، دولت و مردم آن را در کنست رژیم صهیونیستی و در هر روزنامه و فضای مجازی به سخره بگیرند؛ اما در بحرین، نمایندگان مجلس نمی‌توانند درباره «اسرائیلی‌ها»  صحبت کنند.

بحرین دومین کشور عربی بود که در کنار امارات در سپتامبر 2020 قرارداد رسمی عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی امضا کرد. البته از آنجایی که رژیم آل خلیفه در بحرین یک حکومت دست‌نشانده و وابسته به ریاض و واشنگتن و دیگر بازیگران خارجی محسوب می‌گردد هیچگاه قدرت تصمیم‌گیری مستقل درباره پرونده‌های داخلی و خارجی را نداشته است. بر همین اساس توافق سازش آن با صهیونیست‌ها نیز با چراغ سبز و نظارت عربستان و آمریکا انجام شد. مردم مناطق مختلف بحرین نیز در مخالفت با توافق عادی سازی روابط میان منامه - تل آویو بار‌ها با برگزاری تظاهرات، آن را محکوم کرده‌اند.

از زمان امضای توافق سازش میان منامه و تل‌آویو قراردادهای امنیتی متعددی میان دو طرف به امضا رسیده که مهمترین آنها مربوط به استقرار یک افسر اسرائیلی در بحرین است که ماموریت او برقراری ارتباط مستمر و مداوم از منامه با ناوگان پنجم ارتش آمریکا در بحرین می‌باشد. وبسایت اسرائیل دیفنس در این راستا گزارش داده بود که اسرائیل قصد دارد یک بندر را در بحرین به عنوان پایگاه نیروی دریایی خود با مشارکت و وساطت آمریکا مورد استفاده قرار دهد.

اقدامات دولت بحرین در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با مخالفت قاطع مردمی مواجه و این امر منجر به قرار گرفتن بحرین در زمره کشورهای ناامن برای صهیونیست‌ها شده است.

برخی کارشناسان معتقدند که آل خلیفه با کمک کشورهای غربی مانند آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، تلاش می‌کند که جنبش مطالبه‌گری مردم بحرین را منحرف و مخدوش کند.

بحرینی‌ها به حضور و مداخله کشور‌های دیگر در امور داخلی خود اعتراض دارند. در راس این مداخلات می‌توان به حضور رژیم صهیونیستی در صحنه سیاسی بحرین اشاره کرد. روابط و دوستی سردمداران بحرین با آل سعود زمینه ساز حضور رژیم صهیونیستی در بحرین است؛ اقدامی که به زعم کارشناسان خطری برای جهان اسلام و خیانت به آن است.

بحرین در دهه گذشته حدود 15 هزار نفر را به دلیل عقاید سیاسی بازداشت کرده و به این ترتیب به اولین کشور عربی با بیشترین تعداد زندانی در سال‌های گذشته تبدیل شده است که حدود 4500 بازداشت شده سیاسی در شرایط بغرنجی به سر می‌برند. زندانیان سیاسی در بحرین تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار دادند که رژیم آل خلیفه هر صدای مخالفی را از خلال بازداشت، شکنجه و اعدام خاموش می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1022410